Protokół Nr II/06

Protokół Nr II/06

 

II Sesja V kadencji Rady Gminy Narew odbyła się 4 grudnia 2006 roku w dużej Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew przy ul. Mickiewicza 101.

Obrady II Sesji Rady Gminy Narew otworzył o godz. 12.00 Przewodniczący Rady Eugeniusz Dudzicz.

Przewodniczący Rady Eugeniusz Dudzicz powitał wszystkich radnych, Wójta Pana Jakuba Sadowskiego, sekretarza, Panią skarbnik, radcę prawnego, obecnych sołtysów, kierowników gminnych jednostek organizacyjnych oraz wszystkich zebranych.

Następnie Przewodniczący Rady Eugeniusz Dudzicz na podstawie listy obecności poinformował, że na ustawowy stan Rady – 15 radnych – obecnych jest 15 radnych i stwierdził prawomocność obrad. Lista obecności stanowi załącznik Nr 1 do oryginału protokołu.

 

Ad. 2

Przewodniczący Rady zapytał, czy są inne uwagi i wnioski do zaproponowanego porządku obrad.

Uwag i wniosków nie zgłoszono.

Przewodniczący poddał pod głosowanie porządek obrad. W głosowaniu wzięło udział 15 radnych. Za przyjęciem porządku głosowało 15 radnych, przeciw – 0, wstrzymał się – 0.

Rada zatwierdziła następujący porządek obrad:

1.      Otwarcie II Sesji Rady Gminy.

2.      Ustalenie porządku dziennego.

3.      Przyjęcie protokołu z I Sesji Rady Gminy.

4.      Złożenie ślubowania przez Wójta.

5.      Interpelacje i zapytania radnych.

6.      Podjęcie uchwał:

-        w sprawie określenia zasad wynagradzania nauczycieli, ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia, a także wysokości, szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego na 2007 rok;

-        w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia wzorów deklaracji i informacji na podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny;

-        w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy;

-        w sprawie zmian w budżecie gminy na 2006 rok.

7.      Uchwalenie podatków lokalnych.

8.      Wybór delegatów na Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Gmin Górnej Narwi.

9.      Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

10.  Wolne wnioski, informacje.

11.  Zamknięcie obrad II Sesji Rady Gminy Narew.

 

Ad. 3

Przewodniczący Rady poinformował, że protokół z I Sesji Rady Gminy był wyłożony do wglądu w biurze rady i dzisiaj jest wyłożony na stoliku protokolanta. Jeżeli do końca Sesji nie zostaną zgłoszone uwagi do protokołu, będzie to oznaczało, że protokół został przyjęty bez uwag.

Uwag do końca Sesji nie wniesiono.

 

Ad. 4.

            Jakub Sadowski złożył ślubowanie przed Radą Gminy i wszystkimi obecnymi. Fakt ten potwierdził własnoręcznym podpisem Roty Ślubowania, która stanowi załącznik Nr 2 do oryginału protokołu.

 

Ad. 5.

Radny Jerzy Sakowski zapytał, kiedy można się spodziewać, że zostaną naprawione drogi w okolicach Trześcianki.

Wójt odpowiedział, że drogi naprawiane są na bieżąco. Pozostaje jedynie kwestia uzgodnienia z Wójtem lub Kierownikiem GK terminu i rodzaju drogi. Aktualnie naprawiane są drogi w okolicach Odrynek, Waniewa i Sak.

Radny Andrzej Ostaszewski powiedział, żeby zainstalować fotokomórki przy ulicznym oświetleniu.

Wójt odpowiedział, że skontaktuje się z Zakładem Energetycznym w Bielsku Podlaskim i zapyta jakie byłyby koszty takiej operacji i jak te fotokomórki działają: czy na zachmurzenie czy na ciemność. Regulacja godzinowa kuleje, cały czas są problemy.

Dodał, że odkąd jest Wójtem sprawa ta ciągle powraca. Żarówki energooszczędne nie pasują do istniejących lamp i należałoby wymieniając żarówki wymienić cały klosz, a to jest bardzo duży koszt. Ponadto obudowy te są plastikowe.

 

Ad. 6.

Podjęcie uchwał:

-        w sprawie określenia zasad wynagradzania nauczycieli, ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia, a także wysokości, szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego na 2007 rok.

Przewodniczący Rady powiedział, że regulamin ten obowiązuje przez rok. Jest pozytywna opinia Związku Nauczycielstwa w jego sprawie. Z przepisów wynika, że co roku musimy uchwalać taki regulamin.

Radny Jarosław Kiryłowicz zapytał, czy regulamin nie zmienił się w stosunku do poprzedniego.

Przewodniczący Rady odpowiedział, że nie.

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie projekt uchwały.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 15 radnych, przeciw – 0, wstrzymało się – 0.

Uchwała Nr II/6/06 Rady Gminy Narew z dnia 4 grudnia 2006 roku w sprawie określenia zasad wynagradzania nauczycieli, ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia, a także wysokości, szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego na 2007 rok stanowi załącznik Nr 3 do protokołu.

 

-        w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia wzorów deklaracji i informacji na podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny.

Przewodniczący Rady udzielił głosu Z-cy Wójta, który poprosił, aby we wzorze Deklaracji na podatek od nieruchomości w pkt D2 pkt 2 dopisać „oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej”, a w poz. „Łączna kwota podatku” dopisać „zaokrąglona do pełnych złotych”. Ponadto podkreślił, że wszystkie kategorie rodzajów budynków i gruntów muszą mieć brzmienie zgodne z zapisami ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.

Radni nie wnieśli sprzeciwu.

Z-ca Wójta wyjaśnił, że osoby fizyczne składają informacje na podatki, natomiast osoby prawne – deklaracje na podatki.

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie projekt uchwały.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 5 radnych, przeciw – 0, wstrzymało się – 0.

Uchwała Nr II/7/06 Rady Gminy Narew z dnia 4 grudnia 2006 roku w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia wzorów deklaracji i informacji na podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny stanowi załącznik Nr 4 do protokołu.

 

-        w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy.

Przewodniczący Rady powiedział, że tak jak na poprzedniej sesji Rada zajmowała się dietami radnych i sołtysów, tak na dzisiejszej Rada zajmie się wynagrodzeniem Wójta. Wyjaśnił, że zasadnicze wynagrodzenie Wójta powinno zawierać się w granicach od 3450zł do 4630zł. Dotychczas Wójt otrzymywał 3900zł. W skład wynagrodzenia wchodzi jeszcze dodatek funkcyjny w kwocie 1520zł wynikającej z przepisów oraz dodatku specjalnego wynoszącego od 20% do 40% wynagrodzenia zasadniczego łącznie z dodatkiem funkcyjnym. Zaproponował, aby podwyższyć zasadnicze wynagrodzenie Wójta o 100 zł do kwoty 4000zł, dodatek funkcyjny pozostanie na takim samym poziomie jak dotychczas, a dodatek specjalny, który dotychczas wynosił 1084zł będzie wynosił 1104zł.

Radny Jarosław Kiryłowicz zapytał, kiedy była ostatnie regulacja wynagrodzenia Wójta.

Przewodniczący Rady odpowiedział, że na początku poprzedniej kadencji, czyli 4 lata temu.

Radny Jerzy Sakowski powiedział, że z obliczeń wyszło mu około 6600zł, a z danych z Internetu wynika, że Wójta ma więcej.

Radny Jarosław Kiryłowicz powiedział, że średnia wynagrodzenia Wójta za 2005 rok wg danych z oświadczenia majątkowego w Internecie wynosi 7698zł.

Przewodniczący Rady powiedział, że są inne składniki poza tymi, które są ustalane przez Radę na Sesji.

Radny Jarosław Kiryłowicz powiedział, że chciałby się dowiedzieć o tych innych składnikach.

Radca prawny powiedział, że jest dodatek za wysługę lat i są nagrody.

Wójt wyjaśnił, że w administracji jest tzw. „trzynasta pensja” i jeżeli podzieli się ją na cały rok to średnia miesięczna wychodzi wyższa. Był moment, gdy Wójtom i Sekretarzom „trzynaste pensje” były wstrzymane. Później Trybunał Konstytucyjny uchylił ten przepis i zostały one wyrównane.

Radny Jerzy Sakowski powiedział, że pamięta, że Rada uchwalała podwyżkę z tego względu, że została zlikwidowana „trzynasta pensja”.

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie projekt uchwały z następującymi zapisami:

- wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4000 PLN,

- dodatek funkcyjny w kwocie 1520 PLN,

- dodatek specjany w kwocie 1104 PLN.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, przeciw – 1, wstrzymał się – 1.

Uchwała Nr II/8/06 Rady Gminy Narew z dnia 4 grudnia 2006 roku w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy stanowi załącznik Nr 5 do protokołu.

 

-        w sprawie zmian w budżecie gminy na 2006 rok.

Przewodniczący Rady udzielił głosu Pani Skarbnik Halinie Niesteruk, która powiedziała, że po raz kolejny w tym roku i nie ostatni dokonujemy zmian w budżecie zgodnie z załącznikami do uchwały.

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie projekt uchwały.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 15 radnych, przeciw – 0, wstrzymało się – 0.

Uchwała Nr II/9/06 Rady Gminy Narew z dnia 4 grudnia 2006 roku w sprawie zmian w budżecie gminy na 2006 rok stanowi załącznik Nr 6 do protokołu.

 

Ad. 7.

Przewodniczący Rady powiedział, że Komisje Rady Gminy pracowały nad stawkami podatkowymi. Poprosił Przewodniczących Komisji o przedstawianie propozycji stawek podatkowych. Wyjaśnił, że na początek będzie poddawana pod głosowanie propozycja najdalej idąca.

 

-        w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta za okres pierwszych trzech kwartałów 2006r. przyjętej do wymiaru podatku rolnego na obszarze gminy.

Propozycja Komisji Rewizyjnej – 34,00zł

Propozycja Komisji Budżetu i Finansów – 34,50zł

Propozycja Komisji Rozwoju Gminy – 34,52zł

Propozycja Wójta – 34,50zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 34,52zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 10 radnych, przeciw – 0, wstrzymało się – 5.

W związku z tym została przyjęta stawka 34,52zł

Uchwała Nr II/10/06 Rady Gminy Narew z dnia 4 grudnia 2006 roku w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta za okres pierwszych trzech kwartałów 2006r. przyjętej do wymiaru podatku rolnego na obszarze gminy stanowi załącznik Nr 7 do protokołu.

 

-        w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.

Budynki mieszkalne

Propozycja Komisji Rewizyjnej – 0,50zł

Propozycja Komisji Budżetu i Finansów – 0,52zł

Propozycja Komisji Rozwoju Gminy – 0,50zł

Propozycja Wójta – 0,52zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 0,52zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 3 radnych, przeciw – 12, wstrzymało się – 0.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 0,50zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 13 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 9 radnych, przeciw – 3, wstrzymało się – 1.

W związku z tym została przyjęta stawka 0,50zł.

Budynki lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz budynki mieszkalne lub ich części zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej

Propozycja Komisji Rewizyjnej – 16,00zł

Propozycja Komisji Budżetu i Finansów – 16,20zł

Propozycja Komisji Rozwoju Gminy – 16,00zł

Propozycja Wójta – 16,20zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 16,20zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosował 1 radny, przeciw – 14, wstrzymało się – 0.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 16,00zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 14 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 9 radnych, przeciw – 4, wstrzymało się – 1.

W związku z tym została przyjęta stawka 16,00zł.

Budynki lub ich części zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych

Propozycja Komisji Rewizyjnej – 3,60zł

Propozycja Komisji Budżetu i Finansów – 3,60zł

Propozycja Komisji Rozwoju Gminy – 3,60zł

Propozycja Wójta – 3,60zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 3,60zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

W związku z tym została przyjęta stawka 3,60zł.

Pozostałe budynki lub ich części, w tym zajęte na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego

Propozycja Komisji Rewizyjnej –3,40zł

Propozycja Komisji Budżetu i Finansów – 3,50zł

Propozycja Komisji Rozwoju Gminy – 3,50zł

Propozycja Wójta – 3,50zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 3,50zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 9 radnych, przeciw – 5, wstrzymało się – 1.

W związku z tym została przyjęta stawka 3,50zł.

Grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków

Propozycja Komisji Rewizyjnej – 0,61zł

Propozycja Komisji Budżetu i Finansów – 0,61zł

Propozycja Komisji Rozwoju Gminy – 0,60zł

Propozycja Wójta – 0,61zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 0,61zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 8 radnych, przeciw – 7, wstrzymało się – 0.

W związku z tym została przyjęta stawka 0,61zł.

Pozostałe grunty, w tym zajęte na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego

Propozycja Komisji Rewizyjnej – 0,20zł

Propozycja Komisji Budżetu i Finansów – 0,25zł

Propozycja Komisji Rozwoju Gminy – 0,20zł

Propozycja Wójta – 0,25zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 0,25zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 0 radnych.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 0,20zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

W związku z tym została przyjęta stawka 0,20zł.

Budowle

Wójt wyjaśnił, że § 1 pkt 3 dotyczy budowli. Maksymalnie podatek wynosi 2% wartości budowli. Chodzi tutaj głownie o wieże GSM. Poprosił, aby zatwierdzić podatek w wysokości 2%.

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 2%.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 15 radnych, przeciw – 0, wstrzymało się – 0.

W związku z tym została przyjęta stawka 2% od wartości budowli.

 

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie projekt uchwały.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Uchwała Nr II/11/06 Rady Gminy Narew z dnia 4 grudnia 2006 roku w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości stanowi załącznik Nr 8 do protokołu.

 

-        w sprawie określenia wysokości rocznych stawek podatku od środków transportowych.

 

Samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5t do 5,5t włącznie.

Propozycje Komisji – 450zł, 480zł, 500zł

Propozycja Wójta – 500zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 500zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 3 radnych, przeciw – 10, wstrzymało się – 2.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 480zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 6 radnych, przeciw – 8, wstrzymał się – 1.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 450zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 14 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 8 radnych, przeciw – 5, wstrzymało się – 1.

W związku z tym została przyjęta stawka 450zł.

 

Samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 5,5t do 9t włącznie

Propozycje Komisji – 900zł, 850zł

Propozycja Wójta – 900zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 900zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 6 radnych, przeciw – 7, wstrzymało się – 2.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 850zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 9 radnych, przeciw – 6, wstrzymało się – 0.

W związku z tym została przyjęta stawka 850zł.

 

Samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 9t do poniżej 12t

Propozycje Komisji – 1000zł, 1100zł

Propozycja Wójta – 1100zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1100zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 14 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 9 radnych, przeciw – 5, wstrzymało się – 0.

W związku z tym została przyjęta stawka 1100zł.

 

Ciągniki siodłowe i balastowe o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3,5t do poniżej 12t.

Propozycje Komisji – 1300zł, 1200zł

Propozycja Wójta – 1300zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1300zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 6 radnych, przeciw – 9, wstrzymało się – 0.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1200zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 10 radnych, przeciw – 5, wstrzymało się – 0.

W związku z tym została przyjęta stawka 1200zł.

 

Przyczepy i naczepy, z wyjątkiem związanych z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego, o dopuszczalnej masie całkowitej łącznie z pojazdem silnikowym od 7t do poniżej 12t.

Propozycje Komisji – 700zł, 750zł, 900zł

Propozycja Wójta – 900zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 900zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 3 radnych, przeciw – 10.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 750zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 5 radnych, przeciw – 9, wstrzymało się – 1.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 700zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 8 radnych, przeciw – 6, wstrzymało się – 1.

W związku z tym została przyjęta stawka 700zł.

 

Autobusy o liczbie miejsc do siedzenia mniej niż 30 miejsc

Propozycje Komisji – 1300zł, 1350zł

Propozycja Wójta – 1300zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1350zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 3 radnych, przeciw – 12, wstrzymało się – 0.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1300zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 11 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 3.

W związku z tym została przyjęta stawka 1300zł.

 

Autobusy o liczbie miejsc do siedzenia 30 miejsc i więcej

Propozycje Komisji – 1400zł, 1450zł

Propozycja Wójta – 1400zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1450zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 4 radnych, przeciw – 11, wstrzymało się – 0.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1400zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 14 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 10 radnych, przeciw – 4, wstrzymało się – 0.

W związku z tym została przyjęta stawka 1400zł.

 

Przyczepy i naczepy, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą równą lub wyższą niż 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością prowadzoną przez podatnika podatku rolnego – oś jezdna z zawieszeniem pneumatycznym lub uznanym za równoważne.

Propozycje Komisji – 1000zł

Propozycja Wójta – 1000zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1000zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1000zł.

 

Propozycje Komisji – 1050zł

Propozycja Wójta – 1050zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1050zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1050zł.

 

Propozycje Komisji – 1250zł

Propozycja Wójta – 1250zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1250zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1250zł.

 

Propozycje Komisji – 1050zł

Propozycja Wójta – 1050zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1050zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1050zł.

 

Propozycje Komisji – 1250zł

Propozycja Wójta – 1250zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1250zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1250zł.

 

Propozycje Komisji – 1350zł

Propozycja Wójta – 1350zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1350zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1350zł.

 

Propozycje Komisji – 1450zł

Propozycja Wójta – 1450zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1450zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1450zł.

 

Propozycje Komisji – 1250zł

Propozycja Wójta – 1250zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1250zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

W związku z tym została przyjęta stawka 1250zł.

 

Propozycje Komisji – 1300zł

Propozycja Wójta – 1300zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1300zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1300zł.

 

Propozycje Komisji – 1400zł

Propozycja Wójta – 1400zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1400zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1400zł.

 

Propozycje Komisji – 1550zł

Propozycja Wójta – 1550zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1550zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1550zł.

 

Przyczepy i naczepy, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą równą lub wyższą niż 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością prowadzoną przez podatnika podatku rolnego– inne systemy zawieszenia osi jezdnych.

Propozycje Komisji – 1050zł

Propozycja Wójta – 1050zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1050zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1050zł.

 

Propozycje Komisji – 1150zł

Propozycja Wójta – 1150zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1150zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1150zł.

 

Propozycje Komisji – 1350zł

Propozycja Wójta – 1350zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1350zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 15 radnych, przeciw – 0, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1350zł.

 

Propozycje Komisji – 1100zł

Propozycja Wójta – 1100zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1100zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1100zł.

 

Propozycje Komisji – 1300zł

Propozycja Wójta – 1300zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1300zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1300zł.

 

Propozycje Komisji – 1350zł

Propozycja Wójta – 1350zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1350zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1350zł.

 

Propozycje Komisji – 1750zł

Propozycja Wójta – 1750zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1750zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Zstała przyjęta stawka 1750zł.

 

Propozycje Komisji – 1350zł

Propozycja Wójta – 1350zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1350zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1350zł.

 

Propozycje Komisji – 1750zł

Propozycja Wójta – 1750zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1750zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1750zł.

 

Propozycje Komisji – 1450zł

Propozycja Wójta – 1450zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1450zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1450zł.

 

Propozycje Komisji – 1750zł

Propozycja Wójta – 1750zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1750zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1750zł.

 

Ciągniki siodłowe i balastowe przystosowane do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów równej lub wyższej niż 12t. – oś jezdna z zawieszeniem pneumatycznym lub uznanym za równoważne.

Propozycje Komisji – 1550zł

Propozycja Wójta – 1550zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1550zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1550zł.

 

Propozycje Komisji – 1650zł

Propozycja Wójta – 1650zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1650zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1650zł.

 

Propozycje Komisji – 1750zł

Propozycja Wójta – 1750zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1750zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1750zł.

 

Propozycje Komisji – 1800zł

Propozycja Wójta – 1800zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1800zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 12 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 1.

Została przyjęta stawka 1800zł.

 

Propozycje Komisji – 1650zł

Propozycja Wójta – 1650zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1650zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1650zł.

 

Propozycje Komisji – 1800zł

Propozycja Wójta – 1800zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1800zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1800zł.

 

Propozycje Komisji – 1650zł

Propozycja Wójta – 1650zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1650zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1650zł.

 

Propozycje Komisji – 1850zł

Propozycja Wójta – 1850zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1850zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1850zł.

 

Ciągniki siodłowe i balastowe przystosowane do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów równej lub wyższej niż 12t. – inne systemy zawieszenia osi jezdnych.

Propozycje Komisji – 1650zł

Propozycja Wójta – 1650zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1650zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1650zł.

 

Propozycje Komisji – 1750zł

Propozycja Wójta – 1750zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1750zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1750zł.

 

Propozycje Komisji – 1850zł

Propozycja Wójta – 1850zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1850zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1850zł.

 

Propozycje Komisji – 1950zł

Propozycja Wójta – 1950zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1950zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 12 radnych, przeciw – 3, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1950zł.

 

Propozycje Komisji – 1850zł

Propozycja Wójta – 1850zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1850zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1850zł.

 

Propozycje Komisji – 2510zł

Propozycja Wójta – 2510zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 2510zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 2510zł.

 

Propozycje Komisji – 1900zł

Propozycja Wójta – 1900zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1900zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1900zł.

 

Propozycje Komisji – 2100zł

Propozycja Wójta – 2100zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 2100zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 2100zł.

 

Samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton – oś jezdna z zawieszeniem pneumatycznym lub uznanym za równoważne.

Propozycje Komisji – 1150zł

Propozycja Wójta – 1150zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1150zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1150zł.

 

Propozycje Komisji – 1250zł

Propozycja Wójta – 1250zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1250zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1250zł.

 

Propozycje Komisji – 1300zł

Propozycja Wójta – 1300zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1300zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1300zł.

 

Propozycje Komisji – 1400zł, 1350zł

Propozycja Wójta – 1400zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1400zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 13 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 3 radnych, przeciw – 10, wstrzymało się – 0.

Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1350zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 11 radnych, przeciw – 4, wstrzymało się – 0.

W związku z tym została przyjęta stawka 1350zł.

 

Propozycje Komisji – 1350zł

Propozycja Wójta – 1350zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1350zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1350zł.

 

Propozycje Komisji – 1450zł

Propozycja Wójta – 1450zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1450zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1450zł.

 

Propozycje Komisji – 1550zł

Propozycja Wójta – 1550zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1550zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1550zł.

 

Propozycje Komisji – 1700zł

Propozycja Wójta – 1700zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1700zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1700zł.

 

Propozycje Komisji – 1750zł

Propozycja Wójta – 1750zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1750zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1750zł.

 

Propozycje Komisji – 1800zł

Propozycja Wójta – 1800zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1800zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1800zł.

 

Propozycje Komisji – 1750zł

Propozycja Wójta – 1750zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1750zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1750zł.

 

Propozycje Komisji – 1800zł

Propozycja Wójta – 1800zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1800zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1800zł.

 

Propozycje Komisji – 1850zł

Propozycja Wójta – 1850zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1850zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1850zł.

 

Propozycje Komisji – 2250zł, 2200zł

Propozycja Wójta – 2250zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 2250zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 11 radnych, przeciw – 4, wstrzymało się – 0.

W związku z tym została przyjęta stawka 2250zł.

 

Propozycje Komisji – 2250zł

Propozycja Wójta – 2250zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 2250zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 2250zł.

 

Samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton – inne systemy zawieszenia osi jezdnych.

Propozycje Komisji – 1300zł

Propozycja Wójta – 1300zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1300zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1300zł.

 

Propozycje Komisji – 1300zł

Propozycja Wójta – 1300zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1300zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1300zł.

 

Propozycje Komisji – 1350zł

Propozycja Wójta – 1350zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1350zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1350zł.

 

Propozycje Komisji – 1400zł

Propozycja Wójta – 1400zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1400zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1400zł.

 

Propozycje Komisji – 1350zł

Propozycja Wójta – 1350zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1350zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1350zł.

 

Propozycje Komisji – 1550zł

Propozycja Wójta – 1550zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1550zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1550zł.

 

Propozycje Komisji – 1650zł

Propozycja Wójta – 1650zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1650zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1650zł.

 

Propozycje Komisji – 1750zł

Propozycja Wójta – 1750zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1750zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1750zł.

 

Propozycje Komisji – 1800zł

Propozycja Wójta – 1800zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1800zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1800zł.

 

Propozycje Komisji – 1850zł

Propozycja Wójta – 1850zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1850zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 13 radnych, przeciw – 2, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1850zł.

 

Propozycje Komisji – 1800zł

Propozycja Wójta – 180zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1800zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1800zł.

 

Propozycje Komisji – 1850zł

Propozycja Wójta – 1850zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1850zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1850zł.

 

Propozycje Komisji – 1950zł

Propozycja Wójta – 1950zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 1950zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 1950zł.

 

Propozycje Komisji – 2500zł

Propozycja Wójta – 2500zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 2500zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 2500zł.

 

Propozycje Komisji – 2500zł

Propozycja Wójta – 2500zł

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie propozycję 2500zł.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem stawki głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Została przyjęta stawka 2500zł.

 

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie projekt uchwały.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 14 radnych, przeciw – 1, wstrzymało się – 0.

Uchwała Nr II/12/06 Rady Gminy Narew z dnia 4 grudnia 2006 roku w sprawie określenia wysokości rocznych stawek podatku od środków transportowych stanowi załącznik Nr 9 do protokołu.

 

Ad. 8.

            Przewodniczący Rady udzielił głosu Wójtowi, który poinformował, że Gmina Narew należy do Stowarzyszenia Gmin Górnej Narwi z siedzibą w Łapach. Potrzebnych jest dwóch przedstawicieli z każdej gminy na Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Gmin Górnej Narwi. Do tej pory Gminę reprezentował Wójt wraz z Przewodniczącym Rady. Wójt zaproponował, aby jednocześnie przegłosować propozycje reprezentantów na Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Gmin Górnej Narwi oraz do Euroregionu Puszczy Białowieskiej. Zaproponował, aby nie zmieniać składu.

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie wniosek, aby na Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia Gmin Górnej Narwi oraz Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia Euroregionu Puszczy Białowieskiej Gminę Narew reprezentował Wójt oraz Przewodniczący Rady.

W głosowaniu jawnym głosowało 15 radnych. Za przyjęciem wniosku głosowało 15 radnych, przeciw – 0, wstrzymało się – 0.

 

Ad. 9.

Odpowiedzi na interpelacje i zapytania zostały udzielone na bieżąco i znajdują się w pkt 5 protokołu.

 

Ad. 10.

            Radny Jerzy Sakowski zapytał, czy coś już wiadomo w sprawie kursowania autobusu przez Białki i okoliczne wsie.

            Wójt odpowiedział, że przez Białki, Ogrodniki i Rohozy – Iwanki komunikacja autobusowa prawie ustała. Są dwa powody: po pierwsze nie ma ludzi w tych miejscowościach, a jest to przedsiębiorstwo prywatne i nie pojedzie, jeżeli nie zwróci się koszt. Drugi powód to taki, że nie ma nawierzchni bitumicznej, utwardzonej. W tej chwili w związku z interwencją Wójta Starostwo Powiatowe w Hajnówce ma pogrubić warstwę żwiru. Zabiegamy, aby jak najszybciej zrobić na tę drogę projekt budowlany na położenie nawierzchni. Mieszkańcy z poszczególnych miejscowości przygotowali petycję do Starostwa Powiatowego. Chcą jeszcze pojechać w tej sprawie do Urzędu Marszałkowskiego. Należy też przyjrzeć się przewoźnikom prywatnym.

            Radny Mirosław Szelengowicz zapytał, kiedy będzie możliwość ustalenia harmonogramu inwestycji na przyszły rok.

Skarbnik Halina Niesteruk odpowiedziała, że projekt budżetu już jest opracowany i przekazany Przewodniczącemu Rady. Będą naniesione poprawki w związku z uchwaleniem stawek podatkowych. Inwestycji na przyszły rok nie jest zbyt wiele, ponieważ nie ma z czego ich robić. Przez dwa ostatnie lata było dużo inwestycji, wszelkie zapasy, jakie gmina miała w wolnych środkach zostały wyczerpane, mamy do spłaty pożyczki zaciągnięte na te inwestycje. Należy „nabrać trochę oddechu”, żeby zbytnio nie zadłużyć gminy, która według projektu budżetu zadłużona jest w 23%. Może zadłużyć się do 59%, ale nie o to chodzi. Trzeba robić mniejsze projekty, mniejsze inwestycje.

Radny Mirosław Szelengowicz powiedział, że chodzi mu o drobne inwestycje, ale których kolejność też powinna być ustalona.

Wójt powiedział, że razem powinniśmy planować gdzie i kiedy mają być inwestycje. Np. w 2007 roku, jeżeli Wojewódzki Zarząd Dróg zrobi projekty i zechce przystąpić do remontu chodników przy ul. Bielskiej, to będziemy musieli partycypować w kosztach, ponieważ taki był warunek. Rolą Rady, a głównie Komisji Rozwoju Gminy jest ustalić rodzaje inwestycji i kolejność. W 2007 roku musimy zrobić projekty inwestycji. Pieniądze unijne pojawią się w roku 2008. Wtedy musimy już mieć gotowe projekty i kosztorysy, dlatego trzeba ustalić kolejność inwestycji. To w jakim czasie będą robione zależy od dwóch rzeczy, czy nas będzie stać i czy będą pieniądze unijne. Jest Plan Rozwoju Gminy, w którym są zaplanowane inwestycje i Rada zatwierdzi ten plan lub go zmieni.

Radny Jan Selwestruk zapytał, co z wodociągiem w Janowie.

Wójt odpowiedział, że projekty są zrobione i jak tylko pojawią się pieniądze w budżecie, bądź pieniądze unijne to będziemy go budować. Poprzednia Rada stała na stanowisku, że trzeba robić projekty wodociągowe, dlatego że w dzisiejszych czasach każdy do wody powinien mieć dostęp.

Radny Andrzej Ostaszewski zapytał, czy na odcinku drogi od ul. Bielskiej do ul. Ogrodowej zaplanowany jest chodnik, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne miejsce, a dużo ludzi tam chodzi.

Wójt powiedział, że jak wygospodarujemy środki to trzeba będzie zwrócić się do projektanta, który zaproponuje nam dobre rozwiązanie.

Radny Andrzej Ostaszewski zapytał, czy zawodnicy drużyny piłkarskiej będą mogli korzystać z sali gimnastycznej.

Wójt odpowiedział, że trzeba uzgodnić zasady korzystania z sali z Panią Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Aliną Ostaszewską. Po pierwsze nie można demolować.

Radny Jerzy Sakowski powiedział, że w Sakach na zakręcie stoi stary rozwalający się dom. Czy można coś z tym zrobić, np. rozebrać go.

Wójt odpowiedział, że zna ten problem. Właściciele tego domu mają od inspektora nadzoru budowlanego nakaz rozbiórki, który lekceważą. Wójt nie ma żadnych uprawnień w tej kwestii.

Przewodniczący Rady Eugeniusz Dudzicz poprosił o wysłanie gminnych służb komunalnych, żeby poprawiły i lepiej umocowały znaki sygnalizujące, że jest to teren Gminy Narew.

Wójt przyjął to do realizacji.

Radny Jan Selwestruk poprosił, żeby ustawić na przystanku w Gorodczynie kosz na śmieci.

Wójt odpowiedział, że nie jest problemem ustawienie kosza, ale jego opróżnianie. Generalnie to przewoźnik powinien podpisać umowę z MPO na ustawienie na przystankach i opróżnianie koszy.

Radny Leszek Gołowaczyk poprosił o ustawienie znaku przy drodze wojewódzkiej z Narwi do Bielska informującego o drodze do Tyniewicz Dużych.

Radny Andrzej Ostaszewski powiedział, że przy szkole potrzebne jest przejście dla pieszych.

Wójt powiedział, że na wiosnę trzeba będzie o tym pomyśleć.

Radni Mirosław Szelengowicz i Piotr Ostaszewski zaproponowali, aby położyć w tym miejscu progi spowalniające.

Sołtys wsi Gorodzisko Władysław Teśluk powiedział, że w następnym roku rolnicy będą mieli poważny problem, ponieważ będą musieli przekształcić grunta wg stanu faktycznego. Dopłaty z unii są przyznawane do stanu faktycznego. W dokumentach stan jest z lat `70. Ludzie powyorywali łąki lub na gruntach ornych zasiali trawę i nie zgadza się to z dokumentami geodezyjnymi. Zapytał, czy gmina może w tym pomóc.

Wójt powiedział, że zleci rozeznanie tej sprawy Inspektor Irenie Smoktunowicz.

Sołtys wsi Narew Piaski Henryk Smoktunowicz powiedział, że miała być robiona instalacja burzowa na ul. Młynowej i ul. Piaski. Trzeba byłoby to ująć w planach, o których Wójt mówił. Jeżeli ulice zostaną wyasfaltowane to będzie za późno.

Wójt odpowiedział, że poświęcił temu tematowi dużo analiz, z których wynikło, że będzie to bardzo dużo kosztować. Odłożone to zostało do czasu, gdy będziemy kompleksowo robić ulice w Narwi.

Radny Jerzy Sakowski powiedział, że dobrze byłoby znowelizować statut sołectw. Ponadto w statucie gminy jest zapisany wybór przewodniczących komisji przez członków komisji, a my wybieraliśmy na sesji, więc też dobrze byłoby to zmienić w statucie.

Wójt zaproponował, żeby zająć się tym na następnej sesji. Jest to akurat na czasie, ponieważ niedługo będą wybory sołtysów.

Radny Eugeniusz Gryniewicki powiedział, że należy zlikwidować wysypiska śmieci na wsiach.

Wójt odpowiedział, że wysypiska są stopniowo likwidowane.

 

Ad. 11.

            Po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący Rady zamknął obrady o godz. 14.00.

 

Protokolant:

Joanna Kołnier

Przewodniczący obrad:

Eugeniusz Dudzicz

 

Metryka strony

Udostępniający: Joanna Kołnier

Wytwarzający/odpowiadający: Joanna Majewska

Wprowadzający: Joanna Majewska

Data wprowadzenia: 2007-02-07

Data modyfikacji: 2007-02-07

Opublikował: Mariusz Żukowski

Data publikacji: 2007-02-07